21 speelsters in WK-voorselectie Nederlands Damesteam

Bondscoach Henk Groener van het Nederlands Damesteam heeft 21 speelsters uitgenodigd voor een trainingsstage in Nederland en Noorwegen met deelname aan de prestigieuze Møbelringen Cup van 26 tot en met 29 november 2015 in Gjøvik en Lillehammer.

De sterk bezette Møbelringen Cup in Gjøvik en Lillehammer met Europees en Olympisch kampioen Noorwegen, veelvuldig wereldkampioen Rusland en EK-nummer drie Zweden is voor het Nederlands Damesteam het laatste oefentoernooi voor de WK in Denemarken van 5 tot en met 20 december 2015. Na het toernooi in Noorwegen brengt Henk Groener de definitieve WK-selectie terug tot 16 speelsters.

Tijdens het wereldkampioenschap speelt Nederland de groepswedstrijden in Næstved en krijgt achtereenvolgens te maken met China, Angola, Zweden, Cuba en Polen.

Programma Møbelringen Cup:

Donderdag 26 november 2015 in Gjøvik Fjellhall, Gjøvik:
17.30 uur Zweden-Nederland

Zaterdag 28 november 2015 in Gjøvik Fjellhall, Gjøvik:
18.10 uur Noorwegen-Nederland

Zondag 29 november 2015 in Håkons Hall, Lillehammer:
15.55 uur Rusland-Nederland


Programma WK (groepsfase):

Zaterdag 5 december 2015 in Næstved Arena, Næstved:
16.15 uur China-Nederland

Zondag 6 december 2015 in Næstved Arena, Næstved:
18.30 uur Angola-Nederland

Dinsdag 8 december 2015 in Næstved Arena, Næstved:
20.45 uur Zweden-Nederland

Woensdag 9 december 2015 in Næstved Arena, Næstved:
16.15 uur Cuba-Nederland

Vrijdag 11 december 2015 in Næstved Arena, Næstved:
18.30 uur Polen-Nederland


Samenstelling selectie:
1. Marieke van der Wal - HV Virto/Quintus
2. Tess Wester - SG BBM Bietigheim
3. Jasmina Janković - TuS Metzingen
4. Debbie Bont - København Håndbold
5. Ailly Luciano - Metz Handball
6. Laura van der Heijden - Team Esbjerg
7. Jessy Kramer - Vipers Kristiansand
8. Nycke Groot - Győri Audi ETO KC
9. Estavana Polman - Team Esbjerg
10. Yvette Broch - Győri Audi ETO KC
11. Danick Snelder - Thüringer HC
12. Martine Smeets - SG BBM Bietigheim
13. Michelle Goos - Succes Schoonmaak/VOC Amsterdam
14. Lynn Knippenborg - Vipers Kristiansand
15. Angela Malestein - SG BBM Bietigheim
16. Kelly Dulfer - VfL Oldenburg
17. Sanne van Olphen - Toulon Saint Cyr Var Handball
18. Sanne Hoekstra - HSG Bensheim Auerbach
19. Anouk van de Wiel - Thüringer HC
20. Esther Schop - Nantes Loire Atlantique
21. Lois Abbingh - HCM Baia Mare

Reserve:
1. Myrthe Schoenaker - Füchse Berlin
2. Angela Steenbakkers - SERCODAK/Dalfsen
3. Inger Smits - VfL Oldenburg
4. Maxime Struijs - Frisch Auf Göppingen
5. Kelly Vollebregt - TuS Metzingen
6. Annick Lipman - Vipers Kristiansand

Leiding/begeleiding:
Henk Groener - Bondscoach
Peter Portengen – Assistent trainer
Debbie Klijn – Assistent trainer
Jelle Heisen - Fysiotherapeut
Carla van Dijk - Teammanager
Diederik Oei - Arts
Wim Zielhorst – Videoanalist (alleen WK)
Jan van Kester – Videoanalist (alleen WK)
Richard Dik – Videoanalist (alleen WK)

Kwalificatieregels Olympische Spelen
Twaalf landen bij de mannen en vrouwen nemen deel aan het Olympisch handbaltoernooi in Rio de Janeiro in de zomer van 2016. Klik hier voor het kwalificatietraject voor de Olympische Spelen.