28 speelsters in voorselectie Nederlands Damesteam voor het WK

Het Nederlands Handbal Verbond (NHV) heeft een lijst van 28 speelsters naar de International Handball Federation (IHF) gestuurd. Alleen de speelsters van het Nederlands Damesteam uit deze lijst zijn speelgerechtigd voor het WK in Duitsland van 1 tot en met 17 december 2017.

In een later stadium zal bondscoach Helle Thomsen de definitieve lijst van zestien speelsters die aan het wereldkampioenschap zullen deelnemen bekend maken.

De handballiefhebbers kunnen de Oranjedames ruim een week voor de start van het wereldkampioenschap in actie zien in eigen land. De ploeg van bondscoach Helle Thomsen speelt op donderdag 23 november om 20.00 uur tegen Italië in Indoor Sportcentrum Eindhoven.

Alle drieduizend toegangsbewijzen voor de oefenwedstrijd Cocoa from Ghana presents: Holland vs Italy waren snel verkocht. Volgende week wordt bekend of er eventueel nog extra tribunes bijgebouwd kunnen worden en er dus extra kaarten in de verkoop gaan.

Wil je hierover op de hoogte blijven? Houd dan de website www.handbal.nl en de social media kanalen van de dames in de gaten.

De ploeg van bondscoach Helle Thomsen begint het WK op zaterdag 2 december in Leipzig tegen de Aziatische kampioen Zuid-Korea. In de poulefase speelt Oranje verder tegen China (3 december), Kameroen (5 december), Servië (6 december) en het thuisland Duitsland (8 december). Alle duels worden gespeeld in Leipzig.

Voorselectie Nederlands Damesteam voor WK (rugnummer, naam, club, interlands/doelpunten):

Doel:

2.                     Kristy Zimmerman                    Frisch Auf Göppingen (GER)                            002/000
23.                   Jasmina Janković                     TuS Metzingen (GER)                                       081/001
30.                   Rinka Duijndam                        HSG Bad Wildungen Vipers (GER)                    003/000
33.                   Tess Wester                             SG BBM Bietigheim (GER)                               067/007

Veld:

4.                     Angela Steenbakkers                HSG Blomberg Lippe (GER)                             010/013
5.                     Jessy Kramer                           Toulon-Saint Cyr Var Handball (FRA)                 109/090
6.                     Laura van der Heijden               FTC-Rail Cargo Hungaria (HUN)                     173/549
7.                     Debbie Bont                            København Håndbold (DEN)                            129/248
8.                     Lois Abbingh                           Issy Paris Hand (FRA)                                      117/484
9.                     Sanne van Olphen                    Viborg HK (DEN)                                             087/140
10.                   Danick Snelder                         FTC-Rail Cargo Hungaria (HUN)                       145/345
11.                   Lynn Knippenborg                    Buxtehuder SV (GER)                                      074/102
12.                   Inger Smits                                TTH Holstebro (DEN)                                       010/006
13.                   Yvette Broch                            Györi Audi ETO KC (HUN)                                106/258
14.                   Delaila Amega                          TuS Metzingen (GER)                                       004/008
17.                   Nycke Groot                            Györi Audi ETO KC (HUN)                                118/365
18.                   Kelly Dulfer                              København Håndbold (DEN)                            074/053
19.                   Merel Freriks                            HSG Bensheim/Auerbach (GER)                       002/007
21.                   Michelle Goos                          Buxtehuder SV (GER)                                      081/136
22.                   Esther Schop                           HAC Handball (FRA)                                        027/016
24.                   Martine Smeets                        SG BBM Bietigheim (GER)                               073/120
25.                   Charris Rozemalen                    SG BBM Bietigheim (GER)                               005/011
26.                   Angela Malestein                      SG BBM Bietigheim (GER)                               108/205
27.                   Dione Housheer                       Succes Schoonmaak/VOC (NED)                     002/003
28.                   Pearl van der Wissel                 Odense Håndbold (DEN)                                  217/560
31.                   Kelly Vollebregt                        TuS Metzingen (GER)                                       006/008
34.                   Anouk Nieuwenweg                  HSG Bad Wildungen Vipers (GER)                    003/010
79.                   Estavana Polman                     Team Esbjerg (DEN)                                        110/379

Leiding/begeleiding:
Helle Thomsen                                     Bondscoach
Olga Assink                                         Assistent trainster
Antoni Parecki                                     Keeperstrainer
Jelle Heisen                                         Fysiotherapeut
Gerrit Zoomer                                      Masseur
Richard Dik                                          Analist
Carla van Dijk                                      Teammanager
Paul van Gestel                                     Delegatieleider